dcsimg
Mammillaria mazatlanensis K. Schum. ex Gürke resmi
Life » » Archaeplastida » » Angiosperms » » Kaktüsgiller »

Mammillaria mazatlanensis K. Schum. ex Gürke

Mammillaria mazatlanensis ( Ukraynaca )

wikipedia UK tarafından sağlandı

Історія

 src=
Квітуча Mammillaria mazatlanensis

Вид вперше описаний німецьким професором ботаніки Карлом Моріцом Шуманом у 1901 році в «Щомісячниому журналі з вивчееня кактусів» (Берлін) (нім. «Monatsschrift für Kakteenkunde») .[2]

Етимологія

Видова назва дана на честь мексиканського міста Мазатлан.[3]

Ареал і екологія

Mammillaria mazatlanensis є ендемічною рослиною Мексики. Ареал охоплює тихоокеанське узбережжя штатів Коліма, Сіналоа, Сонора, Халіско, Мічоакан і Наяріт. Рослини зростають на висоті від 0 метрів над рівнем моря. Про екологію мало що відомо.

Опис

Рослини зазвичай формують групи.

Орган Опис Коріння Стебло циліндричне, 12-15 см заввишки, 4-5 см в діаметрі. Епідерміс Маміли короткі, конічні, без молочного соку. Ареоли Аксили голі, або з однією або двома короткими щетинками. Центральні колючки 1-4, зазвичай прямі, але іноді з гачками, червонувато-коричневі, до 15 мм завдовжки, одна верхня лежить в площині радіальних колючок. Радіальні колючки 12-18, тонкі, білі, голчасті, 5-10 мм завдовжки. Квіти трубчасті, від інтенсивно карміново-червоних до червонувато-пурпурових, рожевих або до пурпурних, довжина 30-40 мм. Бутони Зовнішні пелюстки Внутрішні пелюстки Тичинки Маточка Плоди булавоподібні, бурі, що стають червонувато-жовтими, до 20 мм завдовжки. Насіння чорне.

Використання

Інформація про використання або торгівлю цим видом відсутня.

Чисельність, охоронний статус та заходи по збереженню

Mammillaria mazatlanensis входить до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи видів, з найменшим ризиком (LC).

Вид має порівняно широкий ареал, в якому локально рясно зростає і загрози для нього локалізовані.

Зустрічається в декількох природоохоронних територіях.

Охороняється Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES).[4]

Див. також

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.
  2. Monatsschrift für Kakteenkunde, XI. 154 (1901)
  3. Urs Eggli, Leonard E. Newton: Etymological Dictionary of Succulent Plant Names (укр. Етимологічний словник назв сукулентних рослин). Springer, Berlin/Heidelberg 2010, ISBN 978-3-642-05597-3, P. 150 (англ.)
  4. Mammillaria mazatlanensis на сайті CITES (англ.)

Література

Джерела

lisans
cc-by-sa-3.0
telif hakkı
Автори та редактори Вікіпедії
orijinal
kaynağı ziyaret et
ortak site
wikipedia UK