dcsimg

Сувійка ( ukrainien )

fourni par wikipedia UK

Опис

Одиночні та колоніальні інфузорії, веде нерухомий спосіб життя. Інфузорія має дзвоникоподібну форму тіла безбарвного, жовтого або зеленого забарвлення, завдовжки 50-170 мкм. За допомогою ніжки сувійка прикріплюється до твердого субстрату (каміння, стебла рослин, раковини молюсків та покриви ракоподібних тощо), де і проводить все своє життя. При будь-якому зовнішньому впливі стеблинка миттєво коротшає, скручуючись штопором, а інфузорія стискається в маленький кульку. У верхній частині сувійки навколо ротової воронки двома рядами розташовуються вії, утворюючи подвійну спіраль.

 src=
Послідовність скорочення та випрямлення сувійки

Спосіб життя

Сувійки мешкають в прісних водоймах, де, як правило, тримаються групами. Значну частину свого життя проводять в прикріпленому стані, а розселення здійснюється у стадії бродяжки. При несприятливих умовах сувійки здатні утворювати цисту, тобто покриватися щільною оболонкою. Живиться сувійка бактеріями.

Розмноження

Розмножуються сувійки за допомогою безстатевого розмноження — поперечного ділення. При діленні у нижній частині сувійки виникає кільце вій; війчасті кільця на передньому кінці тіла втягуються всередину, і нова інфузорія відокремлюється від стеблинки. Така бродяжка може плавати кілька годин, а потім прикріплюється до субстрату. У неї виростає стеблинка, розправляються ряди війок на передньому кінці і починається процес харчування. Крім безстатевого розмноження зустрічається і статевий — копуляція, при якому зливаються великі нерухомі форми (макрогонідії) з маленькими вільноживучими (мікрогонідіями).

Види

Посилання

Джгутикові Це незавершена стаття про найпростіших.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licence
cc-by-sa-3.0
droit d’auteur
Автори та редактори Вікіпедії
original
visiter la source
site partenaire
wikipedia UK